Coś o mnie

Kontakt z administratorem bloga

mareke.jg@interia.pl

16 myśli nt. „Coś o mnie

 1. Przydatne byłoby dodawanie do opisu lokalizacji GPS obiektu. Można byłoby to świetnie wykorzystywać do planowania wycieczek i byłoby niezłym uzupełnieniem istniejących inwentarzy obiektów chronionych.

  • Nawigację satelitarną posiadam od wiosny 2012 r. i od tamtej pory w przypadku trudnych lokalizacji podaję namiary GPS. Niewykluczone że w przypadku wcześniejszych artykułów, z czasem uzupełnię wpisy o te dane. Z drugiej strony staram się tak opisywać dojście do opisywanych pomników przyrody, by nie było wątpliwości co do ich lokalizacji. Gdyby jednak się pojawiły, piszcie w komentarzach pod konkretnym artykułem lub kontaktujcie się pod podanym wyżej adresem mailowym.

 2. Hej, dziękuję za stronę, którą odkryłem przed wyjazdem z żoną w Polskę. Dzięki Twoim wpisom spędziliśmy ciekawie wolny czas. Zaczęliśmy od zamku w Gołańczy, później były dęby w Zagajach, w Toporowie, dąb spleciony z sosną, niespodziewanie pałac w Żarach, dąb Chrobry w Piotrowicach, radiostacja Rudiger, zbiornik retencyjny Słup, lipa w Legnickim Polu, Janowice z topolą białą, Dzierżkowice z sosną czarną, trwałe ruiny i dąb w Żmigrodzie(po drodze niespodziewanie natknęliśmy się na wspaniały Klasztor Cystersów w Lubiążu!), lipa i zamek Grodno(polecam), lipa na cmentarzu w Unisławiu Śląskim, czerwona skała k. Chełmska, maczuga w Gorzeszowie i pobliskie Głazy Krasnoludków, kolorowe jeziorka k Wieściszowic, park w Staniszowie i wierzba biała w Jeleniej Górze, Organy Wielisławskie, buk w okolicy Wolbromowa, zamek Czocha i wreszcie cis w Henrykowie Lubańskim. Było super!
  Pozdrawiam

 3. Witam. niedaleko Świdnicy, w Modliszowie przy kościele trafiłem na wspaniały okaz dębu – niestety, nie trafiłem na żaden jego ślad jako pomnika przyrody. A jest się czym zachwycić – rośnie samotnie, jest rozłożysty i potężny niestety nie miałem czym go zmierzyć, ale zrobiłem zdjęcia. Czy mogę Cię nimi zainteresować? Szkoda, żeby taki okaz był pozbawiony opieki.

  • Byłem w Modliszowie i również zachwycałem się tym dębem. Niestety nie figuruje on w rejestrze dolnośląskich pomników przyrody (pomnikiem przyrody jest buk rosnący w pobliskich lasach). Jako mieszkaniec świdnickiej gminy masz prawo do wnioskować o ustanowienie ochrony pomnikowej tego okazu (w przeciwieństwie do mnie, mieszkam w innej gminie). Wzór takiego wniosku można odnaleźć w sieci. Życzę powodzenia.

 4. Dzień dobry, bardzo podoba mi się tematyka bloga. Jednocześnie chciałbym zachęcić do odwiedzenia nadleśnictwa Sulechów. Na terenie tego nadleśnictwa znajduje się kilka naprawdę interesujących drzew, a w tym między innymi dwie najgrubsze sosny w Polsce (Waligóra oraz Rzepicha) oraz najgrubsza wierzba w Polsce (Rokita). Pozdrawiam

  • Byłem już w okolicach Sulechowa, z tego wyjazdu powstały artykuły o sośnie Waligórze, morwie w centrum miasta oraz głazach narzutowych. Z pewnością jeszcze tam powrócę a zdjęcia i wrażenia opiszę na blogu.

 5. Nie wiem czy znasz największą mofetę w Polsce na granicy Jastrzębiku i Złockiego(powiat nowosądecki, gmina Muszyna, woj.małopolskie) i topolę białą ,,Marynę” we wsi Glinki(powiat otwocki, gmina Karczew, woj.mazowieckie)która ma ok.30m wysokości i ok.630cm obwodu (na wysokości 1,30m)?

 6. Gratuluję pomysłu, zazdroszczę zapału.
  wpisuję sie na listę obserwatorów i zamierzam korzystać przy planowaniu wycieczek.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *